Odwiedza nas 165 gości oraz 1 użytkownik.

Filtr
 • Zarybienie

  Zarybienie.

  W dniu 8.02.2019 odbyło się zarybienie stawu w Osieczanach

 • Wędkarski Myślenicki Festiwal Lata 2018

  Jako impreza towarzysząca, przy okazji myślenickiego festiwalu lata, w dniu 29 lipca 2018r., na osieczańskich stawach, do rywalizacji o cenne nagrody, wystartowało 3 juniorów i 32 seniorów, wśród nich oprócz myśleniczan gościnnie wystąpili zawodnicy z Kalwarii oraz Krakowa, w towarzyskich zawodach gruntowo-spławikowych. Zawody rozegrane wg zasad RAPR i ZOWS, składały się z jednej, czterogodzinnej tury – seniorzy, trzy i pół godziny - juniorzy. Piękna, słoneczna, wręcz upalna aura sprzyjała łowiącym, co naturalnie przełożyło się na znakomitą atmosferę i oczywiście wyniki. Złowiono dużą ilość różnorodnych ryb.

 • Myślenicki Festiwal Lata 2018

  Zapraszamy chętnych do udziału w zawodach wędkarskich "Spławikowo-Gruntowych" na stawach w Osieczanach.

  w dniu 29.07.2018 z okazji Myślenickiego Festiwalu Lata 2018.

  Zawody odbędą się w kategoriach: Młodzież i Senior

  Zbiórka godzina 7.00

  Zakończenie zawodów - Młodzież godzina 12.00

                                          Senior godzina 12.30

   

  Myślenicki Festiwal Lata 2018 - zawody muchowe

  Zapraszamy chętnych do udziału w zawodach muchowych na rzece Raba w dniu 29.07.2018

  Zbiórka godzina 7.00 przy starym moście w Dobczycach.

   

 • Zaproszenie

  Poseł na Sejm RP Jarosław Szlachetka

  oraz

  Zarząd koła PZW w Myślenicach

  Zapraszają na


  „III Małopolskie Zawody Wędkarskie o Puchar Posła na Sejm RP Jarosława Szlachetki”

  01.07.2018 r.
          Stawy w Osieczanach k. Myślenic

  1. Zawody odbędą się w formule drużynowej. Drużyny 2-osobowe. Każdy zawodnik łowi na odrębnym stawie stanowiącym samodzielny sektor lub w przypadku jednego zbiornika w odrębnym sektorze.

  2. Dopuszczalna jest metoda spławikowa z wyłączeniem połowu na żywca i martwą rybkę (bat, tyczka, wędka z kołowrotkiem).

  3. Każde zaproszone Koło wystawia pierwszą drużynę, która ma gwarantowany udział w zawodach. Kolejne drużyny zgłoszone z tego samego Koła będą zatwierdzane zgodnie z kolejnością zgłoszeń, w ramach limitu pozostałych wolnych miejsc na łowisku. Ilość miejsc jest ograniczona do 23.

  4. Drużyna to dwaj zawodnicy pełnoletni lub zawodnik pełnoletni i młodzieżowiec.

  5. W zawodach może również wziąć udział reprezentacja Posłów i Senatorów RP.

  6. Zawodnicy otrzymają puchary indywidualne w sektorach za miejsca 1-3. Drużyny otrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe za miejsca 1-3. Pozostali otrzymają pamiątkowe dyplomy.

  7. Wpisowe wynosi 60 zł / drużyna. Wpisowe przeznaczone zostanie na napoje i ciepłe posiłki przed i po zawodach. Wpisowe wnosi się na łowisku przed rozpoczęciem zawodów.

  8. Opis i fotografie łowiska są dostępne pod adresem www.tutajnaryby.pl

  9. Obowiązują zasady RAPR i ZOWS.

  10. Pstrąg tęczowy nie jest rybą punktowaną i należy go wypuszczać od razu po złowieniu.

  ZAPISY

  Do 27 czerwca 2018 r. na adres e-mail: bogdanmurzyn@poczta.onet.pl lub telefonicznie do wiceprezesa zarządu koła PZW w Myślenicach Karola Świebockiego – tel. 723 133 125.

   

  Z poważaniem

   

  Poseł Na Sejm RP Jarosław Szlachetka

   

   

  Zarząd koła PZW Myślenice

 • Informacja- zawody muchowe Festiwal Lata

  W dniu 29 Lipca 2018r z okazji Myślenickiego Festiwalu Lata zostaną rozegrane zawody w wędkarstwie muchowym.
  Ze względu na warunki wodne zostaje zmieniona pierwotna lokalizacja i godzina zawodów. Zawody odbędą się na Rabie powyżej nowego jazu w Myślenicach. Osoby posiadające pełne zezwolenie roczne na wody Okręgu Kraków będą łowić powyżej muru oporowego w Stróży (odcinek” no kil”). Osoby nie posiadające rocznego zezwolenia na wody okręgu krakowskiego będą zobowiązane do wykupienia zezwolenia na odcinek Pana Jeleńskiego i będą wędkować poniżej muru oporowego w stróży. Cena zezwolenia to 40 zł (możliwość wykupienia na miejscu).
  Zbiórka o godzinie 6:00 na parkingu koło nowego jazu na Zarabiu. Na miejscu zostanie podany program zawodów. Opłata startowa nie będzie pobierana. Zamknięcie zawodów, wraz z poczęstunkiem odbędzie się na stawach w Osieczanach. Dla zwycięzców przewidziane są puchary oraz nagrody.
  Osoba kontaktowa Łukasz Ostafin – tel. 605 234 840

  Zapraszamy

 • Puchar Wisły

  20-22 kwietnia 2018r., te daty na długo zapadną w pamięci zawodników Koła PZW Myślenice. W tym czasie przeprowadzono pierwsze, z cyklu G.P. Pucharu Polski zawody w wędkarstwie muchowym – XXVIII Puchar Wisły, których organizatorem był Okręg PZW Katowice. Baza  mieściła się w ośrodku „Montebello Busines & SPA” w Ustroniu. Wzięło w nich udział 118 zawodników z całego kraju. Rozegrano je wg zasad RAPR i ZOSW, na rzece Wisła - sektor „A” - od przepławki w Wiśle Obłaniec do Hermanic, sektor „B” - od Hermanic do przepławki w Kliczycach oraz potoku Brennica – sektor „C” - od mostu w Brennej do śluzy 250 m poniżej mostu w Górkach Wielkich.

 • Zawody Gruntowo - Feederowe

    Zawody Gruntowo - Feederowe

  W dniu 10.06.2018 na stawach w Osieczanach odbędą się zawody Gruntowo - Feederowe zaliczane do GP Koła.

  Zawodnicy w czasie zapisów do zawodów wybierają metodę gruntową w jakiej zamierzają startować.

  - Feeder - zwycięscy mogą reprezentować Koło Myślenice na zawodach okręgowych.

  - Otwarte - zaliczane wyłącznie do GP - Zawodów Gruntowych 

  Zawodnicy startujący w klasie Feeder liczeni są też do klasyfikacji ogólnej GP Koła. 

  Zapisy 6.30 - 7.00

  Start zawodów 7.30- 12.00

  Po niżej zasada wiązania przyponu z koszyczkiem zanętowym w zawodach Feederowych.

   

 • VII Muchowe Mistrzostwa Krakowa na Wodzie Stojącej

  W dniu 8 kwietnia 2018r. na zbiorniku Brzegi II w Krakowie, Koło PZW Kraków – Garnizonowe, zorganizowało VII Muchowe Mistrzostwa Krakowa na Wodzie Stojącej, zawody rozegrane wg ZOSW i RAPR. Były pierwsze z serii Grand Prix Okręgu Krakowskiego i Krakowskiej Ligi Muchowej. Wzięło w nich udział 21 zawodników z kół Okręgu, w tym 4 muszkarzy z naszego Koła: Łukasz Ostafin, Marcin Słomka, Grzegorz Skurzyński i Mariusz Szlachetka. Zaliczanymi do punktacji, były wyłącznie pstrągi. Po rozlosowaniu stanowisk, przy pięknej, słonecznej pogodzie, rywalizowano przez trzy i pół godziny, z przejściami o 3 stanowiska, co 30 min. Ryby dość kapryśnie brały, szczególnie od momentu, w którym zerwał się porywisty wiatr. Świadczą o tym wyniki, spośród łowiących zaledwie 13 udało się złowić ryby - łącznie 24 sztuki, oczywiście wszystkie złowione i zmierzone ryby wróciły do wody. Zwyciężył Robert Stoszko (PZW Kraków-Kleparz) – 4 ryby, przed Łukaszem Ostafinem (PZW Myślenice) – 3 ryby i Marcinem Pucułkiem (PZW Kraków Nowa Huta I) – 3 ryby, 4m. Mariusz Szlachetka (PZW Myślenice) – 3 ryby, 5m. Andrzej Zasadzki (PZW Kraków Kleparz) – 2 ryby, 6m. Piotr Gawlicki (PZW Kraków Zwierzyniec) - 2 ryby, 7m. Grzegorz Skurzyński (PZW Myślenice) - 2 ryby, 8m. Tomasz Madejczyk (PZW Kraków Nowa Huta II) – 2 ryby, 9m. Grzegorz Jarzmik (PZW Nowa      Huta I) - 1 ryba, 10m. Piotr Buda – (PZW Kraków Garnizonowe) – 1 ryba, 11m. Roman Dryk (PZW Kraków Garnizonowe) – 1 ryba, 12m. Marcin Słomka (PZW Myślenice) – 1 ryba, 13m. Piotr Gębala (PZW Kraków Nowa Huta II) – 1 ryba. W klasyfikacji drużyn zwycięstwo przypadło Kołu PZW Myślenice (Ł. Ostafin, M. Szlachetka, M. Słomka) -18 pkt, na 2 m. Koło PZW Kraków Kleparz (Z. Zasadzki, A. Zasadzki, R. Stoszko) – 28 pkt, 3m. Dla Koła PZW Kraków Nowa Huta I (M. Pucułek, G. Jarzmik. R. Kocioł) – 34 pkt.

  W tym miejscu wypada podziękować organizatorowi, czyli Kołu PZW Kraków Garnizoniowe, za wzorowe przygotowanie i prowadzenie zawodów, w szczególności za troskę o złowione ryby, które w doskonałej kondycji wróciły do wody. Wodom cześć.

   

 • Szkółka wędkarska

   

    Informacja.

  Uprzejmie informujemy że w dniu 12.05.2018 (sobota)

  o godzinie 11-ej na stawach w Osieczanach odbędzie

  się szkółka wędkarska dla dzieci .

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

   

 • Szkółka wędkarska (2)

   

    Informacja.

  Uprzejmie informujemy że w dniu 12.05.2018 (sobota)

  o godzinie 11-ej na stawach w Osieczanach odbędzie

  się szkółka wędkarska dla dzieci .

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

   

 • komunikat

  KOMUNIKAT

    Zarząd Koła PZW Myślenice zaprasza na:

  Spławikowe Mistrzostwa Koła PZW Myślenice

  w kat. senior

   

  Zawody zostaną rozegrane w dniach 21-22.04.2018 /sobota, niedziela/ na łowisku sportowym Podgórki Tynieckie /sektor C, brzeg niski/. W rywalizacji mogą brać udział wyłącznie członkowie koła PZW Myślenice. Zawody rozegrane zostaną w dwóch 4 godzinnych turach.  

  ZAPISY PRZYJMOWANE SĄ TELEFONICZNIE lub SMS do dnia 19.04.2018 (czwartek) do godz. 16.00. tel. 503083051. Przy zgłoszeniu należy poinformować czy zawodnik ma czy nie ma opłacone wody krakowskie.

  OSOBY ZAINTERSOWANE SKORZYSTANIEM Z EWENTUALNEGO TRANSPORTU BUSEM (odjazd z parkingu przed Carrefour o godz. 6.00) PROSIMY O REZERWACJE TELEFONICZNE lub SMS do 19.04.2018 (czwartek) do godz. 16.00. tel. 503083051

  Program zawodów:

  7.00 zbiórka na łowisku i zapisy

  7.30 – 8.00 losowanie stanowisk

  9.20 – 9.30 nęcenie „ciężkie”

  9.30 – 13.30 łowienie

  13.30 zakończenie zawodów

  13.30 – 15.00 ważenie, ogłoszenie wyników, posiłek.

  Dekoracja (statuetki + medale + nagrody rzeczowe) przeprowadzona zostanie po zakończeniu niedzielnej tury zawodów.

   

 • Dodatkowy termin zakupu znaków

  29.XII tzn. piątek w siedzibie koła PZW Myślenice będzie dodatkowa możliwość nabycia znaków na rok 2018 w godzinach 18.30-20.00

   

   

   

 • Możliwość zakupu znaków

  Od dnia 27.XII w siedzibie koła dostępny jest zakup znaków na rok 2018. 

 • Okręgowy zjazd delegatów

  Dnia 11 czerwca 2017r. w Krakowie odbył się Okręgowy Zjazd Delegatów. Przybyło 60 delegatów oraz zaproszeni goście. Miło nam poinformować, iż na ponowną kadencję (2017-2021) Prezesem Okręgu został wybrany kol. Edward Fornalik. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został kol. Stanisław Kudas, oraz Wiceprezesem do Spraw Ochrony Wód został kol. Stanisław Szlachetka. 

  Gratulujemy! 

 • Gruntowe mistrzostwa koła

  Dnia 23.IV na stawach w Osieczanach odbędą się gruntowe mistrzostwa koła. Zbiórka zawodników o godz.7.00 . Zapisy będą trwać do 7.15 

 • Życzenia Wielkanocne

  Zarząd Koła PZW Myślenice

  pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia

  z okazji Świąt Wielkiej Nocy.

  Wszystkim wędkarzom oraz ich rodzinom 

  spokojnych, radosnych oraz mokrego dyngusa 

                                       Zarząd koła 

 • Komunikat odnoście gruntowych (feederowych) mistrzostw koła PZW Myślenice

  Zawody Gruntowe (feederowe)  o Puchar Koła muszą odbywać się na nieco innych zasadach niż pozostałe zawody w których można używać szeroko rozumianej metody gruntowej.

  Na  Zawodach Gruntowych (feederowych) o Puchar Koła nie wolno używać tzw. Methody Feedera, woreczków i siatek  PVA oraz rurek anty splątaniowych.  W dalszej części artykułu dostępny jest rysunek oraz opis zasad połowu.

 • Wędkarskie Serducho dla Patryka

  Koło Wędkarskie Raba informuje, że otwarte zawody charytatywne „Wędkarskie Serducho dla Patryka” odbędą się w dniu 26-03-2017r na łowisku Banan Nieznanowice. 

  „Walczymy o 3 puchary. Zawody spławikowe „Wędkarskie Serducho dla Patryka” .Wędkarze zainteresowani startem w tych prestiżowych zawodach prosimy o wpłaty tzw startowego na bezpośrednie konto Patryka
  / 80 1240 4650 1111 0010 7184 5718
  Z dopiskiem „Dla Patryka”
  Fundacja „Wygrajmy siebie” /
  minimalna kwota 50 zł chcecie więcej super każda złotówka to wielki dar dla tego chłopca , warunkiem startu w zawodach jest wpłata na konto Patryka przedstawiona jako wydruk. Można również wpłacić w dniu zawodów do tzw koszyka – pokażmy, że Nasza BRAĆ Wędkarska jest Wielka, że mamy Wielkie Serducha. Osoby dokonujące przedpłaty oraz chcące wystartować w zawodach proszone są o kontakt pod numerem telefonu 606415336 (Artur) , aby dokonać zapisu osobowego.

  Harmonogram zawodów:
  7.30 – zbiórka zawodników, losowanie stanowisk 
  9.50 – ciężkie nęcenie
  10.00 – start zawodów
  14.00 – zakończenie
  14.30 – GRILL – Ogłoszenie wyników – rozdanie Pucharów 
  Chyba każdy wędkarz chciałby mieć wśród swoich pamiątek taki niepowtarzalny i jedyny Puchar ZAPRASZAMY !!!

  zk Raba 

 • Spotkanie w Ministerstwie Sportu

  Pierwszego lutego 2017 roku w Ministerstwie Sportu i Turystyki  odbyła się uroczystość wyróżnienia najlepszych wędkarzy- sportowców minionego roku. Dyplomy wyróżnionym trenerom i zawodnikom przyznał i wręczył minister sportu Witold Bańka. W spotkaniu uczestniczyli medaliści  poszczególnych dyscyplin w tym "złota drużyna " muszkarzy w składzie: trener Marek Walczyk oraz zawodnicy Piotr Marchewka, Piotr Armatys, Mariusz Szlachetka, Piotr Zieleniak i Piotr Konieczny. Prezes ZG Dionizy Ziemiecki szczegółowo omówił sukcesy reprezentantów Polski w zawodach międzynarodowych. Następnie trenerzy poszczególnych dyscyplin przybliżyli charakterystykę startów w zawodach najwyższej rangi. Warto dodać  , że było to pierwsze w historii spotkanie z ministrem sportu. Myślę ,że będziemy ciepło wspominać tą uroczystość. Nasza wizyta w Warszawie  zakończyła się wspólnym posiłkiem w restauracji zjedzonym razem z wszystkimi nagrodzonymi wędkarzami oraz prezesem PZW Dionizym Ziemieckim .

   

   

   

 • Zezwolenie jednodniowe na stawy PZW Myślenice

   Dostępna jest juz licencja jednodniowa na stawy PZW Myślenice w Osieczanach. Znajduje się ona po prawej stronie w menu głównym.

 • MISTRZ!!!

  Miło nam poinformować, że członek naszego Koła Mariusz Szlachetka został drużynowym mistrzem Europy oraz indywidualnie zajął bardzo wysokie piąte miejsce. GRATULUJEMY!!!

 • Komunikat odnośnie Podlodowych Mistrzostw Koła

  PZW Myślenice informuje: Ze względu na niesprzyjające warunki Podlodowe Mistrzostwa Koła zostaną rozegrane na stawie "Glinianka" w Gdowie. Zbiórka godz: 8:00. Dla przypomnienia: jedyną dozwoloną metodą połowy jest "Mormyszka" i każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania opłaty członkowskiej. Osoba kontaktowa: Łukasz Ostafin: 605 234 840

 • Szkółka wędkarska

  W dniu 14.04.2018 (sobota) o godzinie 14.15 na stawach w Osieczanach odbędzie się SZKÓŁKA WĘDKARSKA dla dzieci.

  Szkółkę prowadzi Karol Świebodzki.

  Serdecznie zapraszamy.

   

   

 • Podlodowe Mistrzostwa Koła

  PODLODOWE MISTRZOSTWA KOŁA

   

  Zarząd Koła  PZW Myślenice zaprasza członków Koła na zawody

  o Mistrzostwo Koła w dyscyplinie podlodowej w dniu 22.01.2017r.

  na łowisku   „Banan” w  Nieznanowicach


  Program Zawodów:

  8:00-8:30  Zbiórka zawodników

  8:30-9:00  Losowanie i przygotowanie do zawodów

  9:00-13:00  Zawody

  13:00 – 14:00  Obliczanie wyników, posiłek

  14:00  Ogłoszenie wyników, rozdanie pucharów

   

  Zawodnicy obowiązkowo muszą być wyposażeni w zabezpieczenia antypoślizgowe

  ( ewentualnie wskazana dodatkowo linka asekuracyjna) i posiadać pojemnik do przetrzymywania ryb.

   

  Zawodnik w trakcie zawodów może użyć maksymalnie 2 litry zanęty i nie więcej niż 1,5 litra przynęty (robaki nierozproszone bez jakichkolwiek dodatków)

   

  Zawody będą zaliczane do Grand Prix Koła

   

  W razie nie sprzyjających warunków do rozegrania zawodów, może zostać podjęta decyzja o zmianie terminu lub miejsca zawodów.   Decyzja taka może zostać podjęta w sobotę 21 stycznia. Ewentualna zmiana zostanie podana na stronie www koła.

   

   

   

   

  Osoba kontaktowa: Łukasz Ostafin – tel: 605 234 840

 • Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze

  KOŁO PZW Myślenice oznaczone medalem za zasługi w dziedzinie wędkarstwa.

   

   

  W dniu 11 grudnia 2016r. w świetlicy Zespołu Szkół Techniczno – Ekonomicznych im. M. Reja, przy ulicy Żeromskiego 17 w Myślenicach (świetlica), odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze, którego celem było m.in. wybór nowych składów Zarządu Koła , Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego oraz delegatów na Okręgowy Zjazd Delegatów.

  Rozpoczęło się w  II terminie, tj. o godz. 9³º, przybyło 61 członków Koła, z czego uprawnionych do głosowania było 59. Na wstępie prezes Koła Stanisław Szlachetka przywitał wszystkich przybyłych, w tym: posła na Sejm Jarosława Szlachetkę, senatora VII kadencji Stanisława Bisztygę, starostę myślenickiego Józefa Tomalę, w imieniu burmistrza posła Marka Łatasa, dzierżawcę obwodu rybackiego Raba 4 Józefa Jeleńskiego, władze Okręgu PZW Kraków w osobach prezesa Edwarda Fornalika, Janusza Czulaka – V-ce prezesa d.s. gospodarczych, Romana Dryka – sekretarza, Zdzisława Opacha – szefa sekcji muchowej oraz Jarosława  Kurka – rzecznika dyscyplinarnego. Następnie poddano pod głosowanie porządek zebrania (w załączeniu), po czym wybrano: przewodniczącego zebrania, którym został Stanisław Kudas,  sekretarza zebrania – Karol Świebodzki, komisję mandatową w składzie  Łukasz Ostafin – przewodniczący komisji, Martyna Majda i Mariusz Szlachetka – członkowie komisji, komisję skrutacyjną w składzie: przewodniczący komisji – Józef Kruczek oraz członkowie Magdalena Nalepa i Grzegorz Skurzyński, komisję wnioskową, w składzie: Mateusz Suder – przewodniczący komisji, Jakub Budek i Kazimierz Rusek – członkowie komisji oraz komisję wyborczą: Marcin Słomka – przewodniczący komisji, Ireneusz Fornalik i Waldemar Biały-Borelowski – członkowie komisji. W dalszej części przestawiono sprawozdania z działalności Koła, za zarząd – prezes Stanisław Szlachetka, skarbnik – Zbigniew Trzciński, gospodarz stawów – Stefan Ambroży, V-ce prezes ds. sportu – Ireneusz Fornalik, komisja egzaminacyjna – Jan Faron, SSR – Krzysztof Stalski, sąd koleżeński – Adam Giza, komisja rewizyjna – Józef Kruczek.  Następnie prezes ZO PZW Kraków Edward Fornalik udekorował sztandar Koła PZW Myślenice oznaką Za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa,  po czym oznaczył złotą oznaką PZW – Krzysztofa Stalskiego, srebrną – Stefana Maślaka, oznakami uhonorował Bogdana Draba, Kazimierza Ruska, Stanisława Wróbla i Martynę Majda, oznaczono oraz nagrodzono również zwycięzców „Wędkarza Roku 2016” we wszystkich kategoriach wiekowych, i tak w kategori senior zwyciężył Stanisław Rusek przed Bogdanem Murzynem i Pawłem Szlósarczykiem, w kategorii U14 zwyciężył Artur Firek przed Piotrem Wieczorkiem, a w kategorii U18 zwyciężyła Aneta Nalepa przez Krzysztofem Wieczorkiem i Jakubem Budkiem. W kolejności przyszła pora na wystąpienia zaproszonych gości, dalej udzielono absolutorium ustępującemu zarządowi i zatwierdzono preliminarz finansowy Koła PZW Myślenice na 2017 rok. Wreszcie przyszedł czas na wybory, i tak prezesem na kolejną kadencję został Stanisław Szlachetka, a do składu zarządu dostali się: Stanisław Kudas, Edward Fornalik, Andrzej Jeleń, Mateusz Suder, Marcin Słomka, Mariusz Szlachetka, Łukasz Ostafin, Karol Świebodzki, Stefan Maślak, Stefan Ambroży, Bogusław Murzyn i Kazimierz Rusek. Kolejnym etapem zebrania było 

  zgłaszanie i przegłosowanie propozycji zmian do regulaminu łowiska Osieczany-Stawy i innych wniosków,  po czym przewodniczący zamknął posiedzenie Walnego Zebrania Sprawozdawczo - Wyborczego Koła PZW Myślenice.

  Marcin Słomka

   

 • Nowa strona testowa

  NOWA STRONA TESTOWA

  Zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej strony internetowej.

  Nowa strona jest w fazie testów więc za błędy przepraszamy.

  Mamy nadzieję że przy pomocy wędkarzy z naszego koła strona będzie się rozwijała.

  Prosimy o uwagi na temat nowej strony , kontakt do administratora jest na nowej stronie.

  Prosimy również o przesyłanie swoich zdjęć o tematyce wędkarskiej które mogą posłużyć do uatrakcyjnienia strony.

 • Rozpoczęcie sezonu

  W dniu 24.04.2016 na stawach w Osieczanach zostaną rozegrane zawody "Rozpoczęcie sezonu". Metoda połowu - spławik lub grunt.

  7.00-7.30 - zbiórka

  7.30 - losowanie

  8.30 - rozpoczęcie

  11.30 - zakończenie dla kat. młodzieżowych

  12.30 - zakończenie dla kat. seniorów

  Po zawodach zapraszamy na posiłek. Wysokość startowego będzie podana w późniejszym terminie

  Każdy se startujących musi posiadać opłacone składki na rok 2016

 • Zarybienie

  W dniu 22.11.2015 stawy zostały zarybione szczupakiem oraz jaziem. 

  Obowiązuje całkowity zakaz zabierania jazia do końca roku

 • Muchowe Mistrzostwa Koła

  W dniu 03.05.2016 na rzece Rabie odbędą się Muchowe Mistrzostwa Koła. Zbiórka zawodników o godzinie 6.00 pod starym mostem w Dobczycach. Każdy z zawodników musi posiadać opłatę (roczną lub jednodniową)na w/w wodę

 • Egzaminy na kartę wędkarską

  Informujemy, że od dnia 14.01.2015 w każdą drugą środę miesiąca będzie pracować komisja egzaminacyjna. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 • Życzenia Świąteczne

   


  Zarząd Koła PZW Myślenice życzy wszystkim wędkarzom i sympatykom wędkarstwa  spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Aby ten nowy rok był obfity w radość i sukcesy małe i duże oraz oczywiście taaaaaakiej ryby!

 • Zarybienie

  W dniu 14.11.2014 staw nr 3 zostanie zarybiony pstrągiem.

 • Podziękowanie

  Zarząd KOŁA PZW Myślenice serdecznie dziękuje Firmie ORLEN Budonaft za wspieranie imprez wędkarskich organizowanych przez nasze koło, oraz za ufundowanie nagród i sprzętu dla zawodników biorących w nich udział. Z wędkarskim pozdrowieniem, w imieniu całego zarządu        i wszystkich członków – prezes Koła PZW Myślenice – Stanisław Szlachetka

 • Walne zebranie

  Zarząd Koła PZW Myślenice serdecznie zaprasza członków Koła na walne zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się w dniu 14 grudnia 2014r. w świetlicy Zespołu Szkół Techniczno – Ekonomicznych im. M. Reja, przy ulicy Żeromskiego 17 w  Myślenicach,         I termin godz. 9ºº, II termin godz. 9³º.

   

 • Zarybienie

  W dniu 18.09.2014 stawy zostaną zarybione.

 • Spotkanie szkółki

  Spotkanie szkółki wędkarskiej odbędzie się w najbliższy wtorek (23.09) od godziny 16.00

 • Filip Kuras Wicemistrzem Świata w wędkarstwie muchowym

  Miło nam poinformować, że członek naszego Koła kol. Filip Kuras został drużynowym wicemistrzem świata w wędkarstwie muchowym w kategorii juniorów. Gratulujemy!!!

   

 • Puchar Ziemi Myślenickiej

  W dniu 24.08.2014 na stawach w Osieczanach rozegrane zostaną drużynowe zawody spławikowe

  "Puchar Ziemi Myślenickiej 2014"

  7.00 - Zbiórka i potwierdzenie przybycia

  7.30 - losowanie

  9.00 - rozpoczęcie zawodów

  13.00 - zakończenie zawodów

  Startowe 90 zł od drużyny płatne na miejscu w dniu zawodów.

 • Spotkanie szkółki

  14.08.2014 na stawach od godziny 14.00 odbędzie się spotkanie szkółki wędkarskiej.

 • Łukasz Flaga drużynowym Mistrzem Świata!!!

  Na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Assen w Holandii drużyna Polski w składzie Łukasz Flaga, Mikołaj Geisler, Maciej Białdyga, Mateusz Turek oraz Kamil Lorenc zdobyła tytuł

  Mistrzów Świata w wędkarstwie spławikowym w kategorii U23

  Indywidualnie Łukasz zajął 7 miejsce. Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem został Maciej Białdyga, który wywalczył tytuł II Wicemistrza Świata.

   

  Drużyna U18 - brąz

  Drużyna U14 - srebro

   

  Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów!

 • Zawody Nocne

  W nocy z 19 na 20 lipca br. odbyły się nocne zawody spławikowo - gruntowe. Klasyfikacja GP po tych zawodach dostępna w zakładce.

 • Puchar sześciu Kół

  W dniu 12.07.2014 na stawach w Osieczanach zorganizowane zostaną cykliczne towarzyskie zawody spławikowe "Puchar sześciu Kół" - Alwernia, Krzeszowice, Myślenice, Kraków Stare Miasto, Kraków Nowa Huta, Skawina Miasto oraz Skawina Hutnik.

  Zawody odbędą się w jednej 4-godzinnej turze w klasyfikacji drużynowej.

  Drużyny 3-osobowe prosimy zgłaszać telefonicznie pod numer

  791 404 229 (po 16.00) lub e-mail zarzad@pzw.myslenice.pl

  Organizator gwarantuje start jednej zgłoszonej drużyny z danego Koła,

  oraz dopuszcza start dwóch drużyn w zależności od pojemności łowiska. W przypadku, gdy w dniu zamknięcia listy ilość drużyn będzie mniejsza od 12 dopuszcza się start większej ilości drużyn z danego Koła - taką chęć należy potwierdzić wcześniej - drużyna zostanie o takiej sytuacji powiadomiona telefonicznie przez organizatora.

  Organizator wprowadza limit zanęt w ilości 8l (zanęta gotowa do użycia) + przynęty wg reg. ZOWSK na zawodnika.

  Maksymalna ilość drużyn: 12 - przy drugiej drużynie decyduje kolejność zgłoszeń

  Harmonogram zawodów: 

  7.30 - 8.00 - zbiórka

  8.00 - losowanie sektorów i stanowisk

  10.00 - 14.00 - zawody

  15.00 - zakończenie, grill, wręczenie pucharów oraz dyplomów

  Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 9.07.2014 do godziny 18.00

   

  Zgłoszone drużyny:

  Myślenice I - M. Suder, Ł. Flaga, I. Fornalik

  Myślenice II - S. Wróbel, E. Szlaga, K. Rusek

  Myślenice III - W. Borelowski, T. Kaźnica, Z. Zydarczyk

  Krzeszowice - D. Nowak, S. Radzik, S. Wójcik

  Skawina Miasto

  Skawina Hutnik - K. Budek, J. Duda, P. Więckowski

  Stare Miasto - D. Dziekan, K. Borsuk, J. Skóra

 • Maraton sumowy

  Zarząd Koła PZW Myślenice organizuje trzydniowy "Maraton Sumowy" na stawach w Osieczanach. Zapraszamy wszystkich chętnych kolegów 11.07 br. o godzinie 18.30 pod wiatą na stawach w celu omówienia zasad w/w maratonu.

 • Myślenicki Festiwal Lata

  W dniu 27.07.2014 zostaną rozegrane otwarte towarzyskie zawody wędkarskie z okazji Myślenickiego Festiwalu Lata 2014

  Zawody muchowe na Rabie:

  Zbiórka o godzinie 6.00 pod mostem drogowym w Dobczycach. Dokładniejsze informacje wkrótce

  Zawody spławikowo - gruntowe na stawach

  Zbiórka 6.30 - 7.00

  Losowanie 7.00

  Rozpoczęcie zawodów - 8.30

  Zakończenie zawodów - 12.15

  Dokładniejsze informacje wkróce

 • Dzień Dziecka

 • Zarybienie

  W dniu 31.05.2014 stawy zostały zarybione. Przez 2 dni od zarybienia obowiązują odrębne przepisy dotyczące zabierania złowionych ryb, które zawarte są w zezwoleniu.

 • INFO

  Klasyfikacja GP po Spławikowych Mistrzostwach Koła już dostępna. Szczegółowe wyniki wraz z opisem zawodów w zakładce po prawej stronie.

 • Mistrzostwa Koła w wędkarstwie spinningowym

  01.05.2014 na stawach w Osieczanach odbyły się Mistrzostwa Koła PZW Myślenice w wędkarstwie spinningowym. Klasyfikacja GP Koła po tych zawodach dostępna w zakładkach. Wyniki i opis wkrótce.

 • UWAGA MŁODZI WĘDKARZE !!!

  W  dniu 26. 04. 2014 r. odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody spławikowe z cyklu grand prix okręgu krakowskiego w kategorii juniorów i kadetów. Zawodnicy rywalizować będą o puchar koła Raba. Zbiórka w Gdowie nad stawem Glinianka o godz. 8.00. 

  Zgłoszenia wszystkich chętnych prosimy kierować do kol. W. Borelowskiego - 501 582 118

 • Życzenia

   

  Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych 
  wypełnionych nadzieją budzącej się do życia 
  wiosny i wiarą w sens życia. 
  Pogody w sercu i radości płynącej z faktu 
  Zmartwychwstania Pańskiego 
  oraz smacznego Święconego w gronie 
  najbliższych osób.

   

  Tego, oraz wszystkiego, co najlepsze życzy Zarząd Koła PZW Myślenice

 • Komunikaty

  Uwaga!!! Zmiana łowiska!!!

  Ze względu na stan Rzeki Raby poniżej zapory w Dobczycach organizator zmienia miejsce rozegrania zawodów.

  Zbiórka i baza zawodów - Nowa Hala Sportowa na Zarabiu w Myślenicach - ul. Zdrojowa

  Łowisko - rzeka Raba do Myślenic

   

  POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI KOŁO MYŚLENICE

  BURMISTRZ MIASTA I GMINY MYŚLENICE

  ZAPRASZAJĄ

  NA

  IX TOWARZYSKIE ZAWODY MUCHOWE

  O PUCHAR KOŁA PZW MYŚLENICE

  IM. ANTONIEGO TONDERY

  Zawody odbędą się w dniu 08 VI 2014r. na rzece Rabie. do miejscowości Myślenice

  Baza zawodów: Restauracja To i Owo - Myślenice ul. Zdrojowa

  Zawody rozgrywane będą na “ŻYWEJ RYBIE” według ZOWSK i RAPR.

  Dojazd na stanowiska we własnym zakresie, w wypadkach losowych możliwy dowóz na stanowiska. Opłata startowa 100,- zł od osoby płatne na konto (nr: 23 1240 4748 1111 0000 4873 7436) do dnia 31V 2014r lub na miejscu.

  Zawodnicy zobowiązani są do posiadania pełnej opłaty na wody górskie okręgu krakowskiego.

   

  Program zawodów:

  7.00-7.30 Zapisy

  7.30-8.00 Otwarcie zawodów i losowanie stanowisk

  8.00-9.00 Wyjazd na stanowiska

  9.00-11.30 I tura zawodów

  11.30-14.00 Przerwa wraz z obiadem

  14.00-16.30 II tura zawodów

  17:30-18.30 Obliczanie wyników i posiłek

  18.30 Ogłoszenie wyników. Wręczenie zwycięzcom pucharów i nagród

  (program zawodów może ulec zmianie)

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  Z poważaniem Prezes Koła PZW Myślenice

  Stanisław Szlachetka

  Zgłoszenia będę przyjmowane do 31 V 2014r. (ilość miejsc ograniczona)

  Kontakt: Łukasz Ostafin tel.: 605 234 840, Stanisław Kudas tel: 504 159 425

  email: zarzad@pzw.myslenice.pl.

   

   

 • Młodzież

  W najbliższą niedzielę od godziny 11.00 odbędzie się spotkanie szkółki wędkarskiej. Zapraszamy wszystkich chętnych. W  razie niesprzyjających warunków atmosferycznych spotkanie zostanie odwołane.

  Ponadto informujemy, że 26.04 na gliniance w Gdowie odbędą się spławikowe zawody w kategoriach U-14 i U-18 zaliczane do cyklu GP Okręgu Kraków. Więcej szczegółów wkrótce

 • Regulamin zawodów towarzyskich PZW Myślenice

  Opracowany został regulamin towarzyskich zawodów wędkarskich zaliczanych do cyklu GP Koła w roku 2014. Prosimy o zapoznanie się z nim. Jest dostępny w zakładce "Regulaminy" lub TUTAJ, a zasady punktacji poszczególnych dostępne są w zakładce Grand Prix.

 • Spotkanie szkółki

  Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie szkółki wędkarskiej, które odbędzie się w najbliższą niedzielę tj 30.03 na stawach w Osieczanach. Zbiórka uczestników o godzinie 10.00.

 • Sprzątanie stawów

  W dniu 29.03.2014 odbędzie się sprzątanie stawów w Osieczanach.
  I termin - 8.00 - odpowiedzialni S. Rusek, S. Ambroży

  II termin - 14.00 - odpowiedzialni Z. Zydarczyk, Z. Trzciński

  Więcej informacji, m. in. o planowanych pracach wkrótce

 • Zarybienie

  W dniu 02.04.2014 stawy zostaną zarybione karpiem. Przez 48 godzin po zarybieniu obowiązują odrębne przepisy, które są ujęte zezwoleniu.

  Jednocześnie informujemy, że miesięczne limity ilościowe ryb, które można zabrać z łowiska są takie same jak w ubiegłym roku tj. 8 sztuk ryb limitowanych na zezwolenie pełne i 6 na zezwolenie młodzieżowe

 • Mistrzostwa Koła w wędkarstwie podlodowym

  Z powodu niewystarczającej grubości pokrywy lodowej (12,5cm) zawody podlodowe planowane na dzień 23.02.2014 zostają odwołane. W przypadku zwiększenia się grubości lodu zawody zostaną rozegrane w innym terminie.

  Jednocześnie informujemy, że został ustalony harmonogram zawodów na rok 2014. Szczegóły wkrótce

 • Walne zebranie

  Walne Zebranie Sprawozdawcze Koła PZW Myślenice

   

  W dniu 12 stycznia w świetlicy ZSTE Myślenice przy ulicy Żeromskiego 17 o godzinie 9:30 rozpoczęło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Koła PZW Myślenice. Wzięło w nim udział 70 członków wraz z zarządem koła oraz zaproszeni goście w osobach: Edward Fornalik – prezes Zarządu Okręgu Krakowskiego, Maciej Ostrowski – burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Józef Tomal – starosta Powiatu myślenickiego, Stanisław Bisztyga – senator VII kadencji Senatu R.P. , Jarosław Szlachetka – radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Józef Jeleński – administrator łowiska specjalnego Raba 3. Przewodniczącym zebrania został Stanisław Kudas i on też całość poprowadził. Na początek zatwierdzone zostały: protokół z ostatniego zebrania i preliminarz finansowy na 2014 rok, wybrane zostały komisje skrutacyjna oraz wnioskowa. Później głos zabrali przewodniczący wszystkich komisji i Społecznej Straży Rybackiej działających przy kole PZW Myślenice. Jeszcze przed przerwą wystąpili zaproszeni goście, którzy m.in. zapewnili chęć dalszej współpracy i pomocy oraz życzyli wspaniałych sukcesów w nowym roku. Następnie przyszedł czas na wyróżnienia i oznaczenia, rozstrzygnięto wyniki wędkarza roku, w trzech kategoriach: U-14, U-18 i senior. I tak w kategorii U-14 zwyciężyła Aneta Nalepa – 3795 pkt., przed Wojciechem Kalisz – 2135 pkt., i Krzysztofem Wieczorek 2020 pkt. W kategorii U-18 na miejscu pierwszym Jakub Budek – 6445 pkt., 2m. Anna Mirek – 4610 pkt., 3m. Magdalena Nalepa – 3310 pkt. Kategoria senior: 1m. Paweł Szlósarczyk - 17380 pkt., 2m. Ireneusz Fornalik – 27950 pkt., Edward Fornalik (I) – 20980 pkt. Dodatkowo Paweł Szlósarczyk został wyróżniony pucharem Fair Play za 2013 rok., a srebrną oznaką PZW został oznaczony Waldemar Borelowski – Biały. Po wyróżnieniach przyszła pora na składanie wniosków, uwag i na zadawanie pytań. Najwięcej wniosków dotyczyło łowiska specjalnego – Osieczany stawy. Pracowano nad zmianą zapisu wkładki. Przegłosowano następujące zmiany: zniesiono karencję na wpuszczane ryby; zwiększono limit roczny do 25 sztuk; każdą złowioną, wymiarową rybę objętą limitem należy po złowieniu zabrać w okresie 2 dni od ich wpuszczenia; podniesiona została opłata roczna na stawy o 30 PLN i wynosi 280 PLN; 2 sztuki pstrąga traktowane są jako 1 sztuka karpia, jednak limit dzienny to 2 sztuki; dopuszcza się łowienie żywca na drugą wędkę pod warunkiem, że nie posiadać będzie kołowrotka, grubość żyłki Ø 0,10, haczyk od Nr 16; regulamin obowiązywać będzie do końca 2016 roku. Wodom cześć.

 • Uzupelnienie

  Informujemy, że strona została uzupełniona o brakujące relacje z zawodów z roku 2013

 • Życzenia


   Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru

  Przyniesie Wam spokój i przyjemność.
  Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
  Żyje własnym pięknem,
  A Nowy Rok obdaruje Was
  Pomyślnością i szczęściem.
  Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
  Niech spełniają się wszelkie Wasze marzenia.

  Tego, oraz wszystkiego, co najlepsze życzy Zarząd Koła PZW Myślenice

 • Zarybienie

  W dniu 05.12.1013 drugi staw zostanie zarybiony pstrągiem. Zakaz połowu do dnia 07.12.2013 do godziny 15.00

 • Walne zebranie

  Walne zebranie sprawozdawcze członków naszego Koła odbędzie się 12.01.2014 w sali ZSTE.

  Pierwszy termin 9.00, drugi termin 9.30. 

   

  Jednocześnie informujemy, że w dniu 11.01.2014 w Kościele Parafilnym p.w. NNMP w Myślenicach o godzinie 8.00 odbędzie się Msza Święta w intencji wędkarzy i ich rodzin.

 • Zarybienie

  W piątek 8.11.2013 drugi staw zostanie zarybiony pstrągiem. Zakaz połowu na tym stawie będzie obowiązywał do dnia 10.11.2013 do godziny 15.00. Jednocześnie informujemy, że obowiązuje zakaz wypuszczania złowionych pstrągów.

 • Zarybienie

  W dniu 30.10.2013 planowane jest zarybienie szczupakiem pierwszego stawu. Obowiązuje całkowity zakaz połowu na stawie nr 1 do dnia 1.11.2013 do godziny 15.00

 • Spotkanie Szkółki

  Spotkanie szkółki wędkarskiej odbędzie się 25.10 o godzinie 16.30 w siedzibie Koła.

  Tematyka: Zestawy i spławiki

 • Zakończenie sezonu

  Klasyfikacja Wędkarz Roku 2013 po zawodach "Zakończenie sezonu" dostępna w zakładkach.

   

  W rocznej klasyfikacji zwyciężyli:

  W kategorii Seniorów

  1. Paweł Szlósarczyk

  2. Ireneusz Fornalik

  3. Edward Fornalik (I)

   

  W kategorii U-18

  1. Budek Jakub

  2. Mirek Anna

  3. Nalepa Magdalena

   

  W kategorii U-14

  1. Nalepa Aneta

  2.. Kalisz Wojciech

  3. Wieczorek Krzysztof

   

  Składamy gratulacje dla zwycięzców, a dla wszystkich podziękowania za walkę w całym cyklu zawodów w 2013 roku.

 • Uwaga Młodzi Wędkarze

  W dniu 10.10.2013 w siedzibie Koła odbędzie się pierwsze w sezonie zimowym spotkanie dla nowych członków szkółki wędkarskiej. Ustalimy terminy spotkań oraz co będziemy omawiać w trakcie zimy.
  Zapraszamy na godzinę 17.00

 • Zarybienie

  W dniu 11 09 2013 stawy zostały zarybione.

  Obowiązuje całkowity zakaz wędkowania na stawie 1 i 2 do piątku 13 09 2013 do godz.15.00

  Dopuszczone jest wędkowanie na stawie 3

 • Puchar Prezesa i Skarbnika

  W dniu 8.09.2013 na stawach w Osieczanach rozegrane zostaną przedostatnie w tym roku zawody zaliczane do punktacji GP Koła.

  7.30 - Losowanie

  8.30 - Rozpoczęcie zawodów

  11.30 - Zakończenie zawodów dla kategorii młodzieżowych

  12.30 - Zakończenie zawodów dla kategorii seniorów

  Metoda połowu - spławik lub grunt z wyłączeniem żywej i martwej rybki jako przynęty

  Startowe 10 zł

 • Mistrz Polski

  Miło nam poinformować, że członek naszego Koła kol. Mariusz Szlachetka został indywidualnym Mistrzem Polski w wędkarstwie muchowym.

 • Zarybienie

  W piątek 23.08.2013 planowane jest zarybienie stawów karpiem. Zakaz połowu będzie obowiązywał od chwili zarybienia do dnia 25.08.2013 do godziny 15.00 (zakaz nie dotyczy zawodów).

 • Informacja

  Z dniem 20.08.2013 zostaje zniesiony czasowy zakaz nęcenia kulami zanętowymi.

 • Puchar Ziemi Myślenickiej

  W dniu 25.08.2013 na stawach w Osieczanach rozegrane zostaną zawody drużynowe w dyscyplinie spławikowej "III Puchar Ziemi Myślenickiej".

  6.30 - 7.00 - zbiórka, potwierdzenie obecności

  7.00 - otwarcie zawodów, losowanie

  9.00 - rozpoczęcie zawodów

  13.00 - zakończenie zawodów

  Organizator zapewnia ciepły posiłek po zakończeniu zawodów, dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Startowe wynosi 90 zł od drużyny.

  Zgłoszenie drużyn 3-osobowych prosimy składać telefonicznie do kol. wiceprezesa ds. sportu Edwarda Fornalika (608-839-720) lub na adres e-mail Zarządu Koła do dnia 18.08.2013

  Ilość drużyn ograniczona z uwagi na pojemność łowiska. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 • Zawody GP Koła

  W dniu 04.08.2013 na stawach w Osieczanach zostaną rozegrane zawody "Grand Prix Koła".

  Metoda połowu: spławik lub grunt, dla kategorii młodzieżowych tylko spławik

  7.00 - zbiórka, losowanie

  8.30 - rozpoczęcie zawodów

  11.30 - zakończenie dla kategorii U14 i U18

  12.00 - zakończenie dla kategorii seniorów

  Przypominamy o limicie zanęty wynąszącym 5l

 • Czyszczenie trzeciego stawu

  Koledzy wędkarze.

  Z przyczyn technicznych, niezależnych od nas zmuszeni jesteśmy do przesunięcia terminu czyszczenia trzeciego stawu na kolejną sobotę tj. 17.08.2013.

  W dniu 10.08, czyli najbliższą sobotę spróbujemy dotlenić wodę w stawach za pomocą pomp.

 • Wybory do Zarządu Okręgu PZW Kraków

  Miło nam poinformować, że kol. Edward Fornalik, który w naszym kole pełni funkcję wiceprezesa ds. sportu został na Walnym Zjeździe Delegatów wybrany na Prezesa Zarządu Okręgu PZW Kraków. Ponadto prezes Stanisław Szlachetka został członkiem Zarządu Okręgu, a wiceprezes Stanisław Kudas członkiem Okręgowej Komisji Rewizyjnej.

 • Grand Prix Okręgu Kraków - Myślenice

  W dniu 22.06.2013 (sobota) na stawach w Osieczanach zostaną rozegrane kolejne zawody z cyklu Grand Prix Okręgu Kraków w wędkarstwie spławikowym w kategoriach U14 i U18. W związku z zawodami staw nr 1 będzie zamknięty dla wędkujących w godzinach 13.00 - 18.30.

   

  Zapraszamy wszystkich chętnych. Zbiórka o godzinie 13.00.

 • Dzień Dziecka

 • Memoriał Antoniego Tondery

  W dniu 19.05.2013 na rzece Rabie od mostu w m. Dobczyce do mostu drogowego w m. Gdów odbył się Muchowy Puchar im. Antoniego Tondery. Równocześnie zostały rozegrane muchowe mistrzostwa Koła.

   

  Pełne wyniki zawodów dostępne w zakładce po lewej stronie.

 • Grand Prix Okręgu Kraków - Dobczyce

  Klasyfikacja Grand Prix Okręgu U14 i U18 po zawodach "Puchar Dobczyc" jest już dostępna. Galeria i artykuł wkrótce.

 • Spławikowe Mistrzostwa Koła

  W dniu 5.05.2013 odbyły się spławikowe Mistrzostwa Koła. Opis i galeria wkrótce.

  Grand Prix Koła po zawodach spławikowych dostępne w zakładce.

 • Zarybienie

  W dniu 16.04.2013 stawy zostały zarybione szczupakiem.

  W dniu 17.04.2013 stawy zostaną zarybione karpiem. Zakaz połowu będzie obowiązywał od momentu wpuszczenia karpia do dnia 19.04.2013 (piątek) do godziny 15.00

 • Życzenia Świąteczne

  Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych
  wypełnionych nadzieją budzącej się
  do życia wiosny i wiarą w sens życia.
  Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
  Zmartwychwstania Pańskiego
  oraz smacznego Święconego
  w gronie najbliższych osób
  szczerze życzy wszystkim wędkarzom
  ich rodzinom i najbliższym
  Prezes oraz Zarząd Koła PZW Myślenice

 • Sprzątanie stawów

  W dniach 13 i 20 kwietnia 2013 od godziny 8.00 odbędzie się sprzątanie stawów w Osieczanach. Wszystkich chętnych zapraszamy. Proszę zabrać ze sobą narzędzia ogrodnicze.

 • Rozpoczęcie sezonu

  Klasyfikacja Grand Prix po zawodach "Rozpoczęcie sezonu" jest już dostępna. Więcej informacji wkrótce

   

 • Dodano:

  Został dodany terminarz zawodów na 2013 rok.

  Został dodany regulamin na stawy na 2013 rok.

  W zakładce Regulaminy zostały zaktualizowane przepisy Zasad Organizacji Wędkarskiego Sportu Kwalifikowanego do najnowszej wersji na sezon 2013.

  Zasady liczenia klasyfikacji GP 2013 dostępne są w zakładce Grand Prix.

 • Szkółka 2013

  Zarząd Koła PZW Myślenice zaprasza dzieci oraz młodzież na organizacyjne spotkanie szkółki wędkarskiej, które odbędzie się 11.02.2013 o godzinie 18.00 w siedzibie Koła (Rynek 27). W planie mamy następującą tematykę spotkań:

  - Podstawowe zasady doboru spławika do bata oraz sposoby robienia zestawów

  - Wiązanie równych przyponów, wiązanie haczyków

  - Podstawowe zasady kompozycji zanęt i ziemi

  - Metoda odległościowa

  - Pokaz robienia sztucznych muszek prowadzony przez Łukasza Ostafina - członka Kadry Narodowej

  - Podstawowe informacje z zakresu ochrony przyrody i ekosystemów wodnych

  - Przepisy sportowe oraz RAPR, a także przygotowanie do egzaminu na kartę wędkarską

  W razie potrzeby lista może zostać uzupełniona o kolejne rzeczy

   

  Zajęcia prowadzone będą przez licencjonowanych instruktorów szkolenia młodzieży wędkarskiej przy pomocy zawodników zrzeszonych w naszym Kole

   

  Więcej informacji pod numerem telefonu 791-404-229

 • Podlodowe Mistrzostwa Koła

  17.02.2013 na zbiorniku Czorsztyn w m. Maniowy odbyły się podlodowe Mistrzostwa Koła.

  Mistrzem Koła na rok 2013 został kol. Edward Dziąk, drugie miejsce zajął Łukasz Ostafin, a trzecie Kazimierz Rusek. Wszystkie wyniki dostępne w tabeli GP2013. Opis wkrótce.

 • Szkolenia Strażników SSR

  Zarząd Okręgu PZW Kraków oraz Komendant SSR informują, że w dniu 21.01.2013 od godziny 16.00 rozpoczyna się szkolenie kandydatów na członków SSR. Szkolenie potrwa 2 dni (21 i 22. 01) i kończy się egzaminem w dniu 29.01. Szkolenie jak i egzamin przeprowadzone będą w budynku Zarządu Okręgu PZW Kraków ul. Bulwarowa 43. Każdy chętny do wstąpienia w szeregi SSR zobowiązany jest do wypełnienia druku "Kwestionariusz kandydata na strażnika Społecznej Straży Rybackiej" oraz dostarczenie go wraz z jednym zdjęciem do Komendanta Grupy Terenowej SSR, który po zaopiniowaniu przekaże dane do ZO PZW Kraków.

 • Kadry Narodowe na sezon 2013

  Zarząd Główny PZW w dniu 15.12.2012 zatwierdził skład kadr narodowych na sezon 2013 we wszystkich dyscyplinach wędkarskich.

   

  Pełna lista TUTAJ

   

  Nasze Koło w swych szeregach zrzesza czterech reprezentantów:

  W dyscyplinie muchowej: Łukasz Ostafin, Mariusz Szlachetka (WKS Kraków s. Myślenice)

  W dyscyplinie muchowej - junior: Filip Kuras (WKS Kraków s. Myślenice)

  W dyscyplinie spławikowej U23 - Łukasz Flaga (sezon 2012 - WKS Kraków, od 2013 - Robinson TEAM)

   

  Ponadto kadrowicze z okręgu Kraków:

  W dyscyplinie spławikowej: Robert Bednarski, Sebastian Mączka

  W dyscyplinie spławikowej U23: Maciej Miernik

   

  Życzymy sukcesów :-)

 • Życzenia Świąteczne

  Linów, jazi, brzanek, krąpi niech Wam Bozia nie poskąpi

  Od boleni i lipieni niech się w rzekach pięknie mieni

  Więcej leszczy, mniej jazgarzy, niech Was Słonko nie poparzy

  Mnóstwa zacięć, pięknych holi, dobrej woli i mniej trolli

  Pełnołuskich i sazanów, mniej czapli i kormoranów

  Pstrągów, kleni, wzdręg i płoci, złotej rybki, co ozłoci

   

  oraz i wszystkiego, co najlepsze, z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim wędkarzom oraz sympatykom wędkarstwa życzy Zarząd Koła PZW Myślenice.

 • Walne zebranie

  W dniu 27.01.2013 w budynku ZSTE (sala na dole) przy ul Żeromskiego 17 odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Koła PZW Myślenice.

  9.00 - pierwszy termin

  9.30 - drugi termin

  W ZWIĄZKU Z NOWYMI PRZEPISAMI OBOWIĄZUJE POSIADANIE OPŁACONEJ LEGITYMACJI CZŁONKOWSKIEJ ZA ROK 2012

 • Zakończenie sezonu Krakowskiej Ligi Muchowej

  Bardzo udane zakończenie sezonu 2012 w Okręgu Kraków i Krakowskiej Lidze Muchowej. Zawodnicy reprezentujący nasze Koło w zawodach na stopniu Okręgowym zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej. Dokładny opis zawodów wraz z wynikami znajduje się już na stronie

 • Zarybienie - październik

  W dniu 25.10.2012 stawy zostaną zarybione karpiem. Zakaz połowu będzie obowiązywał od momentu wpuszczenia ryb do soboty(27.10). Dokładna godzina zostanie podana w późniejszym terminie.

  UPDATE

  Zakaz połowu obowiązuje do soboty 27.10 do godziny 12.00. Do tego dnia dozwolony jest połów wyłącznie metodą spinningową na sztuczne przynęty.

 • Zarybienie

  W dniu 11 10 2012 Stawy zostały zarybione szczupakiem, oraz sandaczem.

  Obowiązuje całkowity zakaz połowu drapieżnika do soboty 13 10 2012 do godz.15

 • Wypuszczanie ryb

  z dniem 4.10.2012 zniesiony zostaje czasowy przepis dotyczący zabierania złowionych miarowych karpi.

 • Zakończenie sezonu

  W dniu 07.10.2012 zostaną rozegrane ostatnie w tym roku zawody zaliczane do cyklu GP Koła. Metoda połowu dowolna, zgodna z RAPR.

   

  Więcej informacji wkrótce

 • Zarybienie - wrzesień

  W dniu 27.09.2012 stawy zostaną zarybione karpiem. Obowiązuje całkowity zakaz połowu od momentu zarybienia do dnia 29.09.2012 do godziny 15.00. Jednocześnie Zarząd Koła wprowadza czasowo całkowity zakaz wypuszczania złowionych miarowych karpi.

 • Zawody gruntowe

  W dniu 16.09.2012 na stawach w Osieczanach odbędą się zawody gruntowe zaliczane do klasyfikacji GP Koła. Rybami zaliczanymi będą karp, amur i lin. Startowe 10zł od seniorów.

  7.00 - zbiórka

  7.30 - losowanie

  8.15 - rozpoczęcie zawodów

  12.15 - zakończenie zawodów

   

 • Czyszczenie trzeciego stawu

  Zarząd Koła PZW Myślenice zaprasza wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu trzeciego stawu w dniu 01 09 2012 od godz.9

 • Czyszczenie trzeciego stawu

  Zarząd Koła PZW Myślenice zaprasza wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu trzeciego stawu w dniu 01 09 2012 od godz.9

 • Zarybienie - sierpień

  W piątek 17.08.2012 stawy zostaną zarybione karpiem. Zakaz połowu będzie obowiązywał do niedzieli 19.08.2012 do godziny 15.00.

 • Zawody - Puchar Prezesa i Skarbnika

   

  W dniu 12.08.2012 na stawach w Osieczanach odbędą się zawody zaliczane do Grand Prix Koła "Puchar prezesa i skarbnika". Metoda połowu dowolna, zgodna z RAPR. Startowe dla seniorów 10 zł, kadeci i juniorzy bezpłatnie.

  6.00-6.30 - zbiórka

  6.30 - losowanie

  7.30 - rozpoczęcie zawodów

  10.30 - zakończenie zawodów dla kategorii U14 i U18

  11.30 - zakończenie zawodów dla kategorii seniorów

  12.30 - oficjalne zakończenie, grill, rozdanie dyplomów oraz pucharów

   

 • Dni Myślenic - stawy

  W dniu 29.07.2012 na stawach w Osieczanach odbędą się zawody otwarte z okazji Dni Myślenic. Metoda połowu dowolna, zgodna z RAPR. Startowe 10 zł dla kategorii seniorów. Kadeci i juniorzy bezpłatnie.

   

  7.00-7.30 - zbiórka

  7.30 - losowanie.

  8.30 - rozpoczęcie zawodów

  11.30 - zakończenie zawodów dla kategorii U14 i U18

  12.30 - zakończenie zawodów dla kategorii seniorów

  13.30 - oficjalne zakończenie, grill, rozdanie dyplomów oraz pucharów

   

  ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA DO 70 ŁĄCZNIE DLA WSZYSTKICH KATEGORII !!!
  ZGŁOSZENIA - 608-839-720 - Edward Fornalik

 • Dni Myślenic - mucha

  W dniu 29.07.2012 odbędą się zawody muchowe z okazji Dni Myślenic. Łowiskiem będzie rzeka Raba, zbiórka o godzinie 7.00 na parkingu pod mostem w Dobczycach. Oficjalne zakończenie zawodów, rozdanie nagród, dyplomów, pucharów oraz posiłek odbędzie się razem z zakończeniem zawodów "OPEN" na stawach w Osieczanach.

 • Zarybienie - 19.07.2012

  W dniu 19.07.2012 (czwartek) w godzinach porannych stawy zostaną zarybione. Zakaz połowu będzie obowiązywał do soboty 21.07.2012 do godziny 15.00

 • Zarybienie czerwiec

  W dniu 12 06 2012 stawy 1,2,3 zostały zarybione karpiem.

  Obowiązuje całkowity zakaz wędkowania do dnia 14 06 2012. do godz 15.00

 • Memoriał Antoniego Tondery

  W dniu 27.05.2012 na rzece Rabie zostaną rozegrane zawody muchowe "Puchar Koła PZW Myślenice im. Antoniego Tondery".

  7.00 - 7.30 -  zbiórka w Gdowie - restauracja po lewej stronie Raby, zapisy

  7.30 - 8.00 - oficjalne rozpoczęcie, losowanie stanowisk

  8.00 - 9.00 - wyjazd na stanowiska

  9.00 - 11.30 - I tura

  11.30 - 14.00 - przerwa wraz z obiadem

  14.00 - 16.30 - II tura

  16.30 - 18.00 - obliczanie wyników

  18.00 - ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, pucharów

  Harmonogram może ulec niewielkim zmianom

   

   

 • Zawody GP Okręgu Kraków

  W dniu 26.05.2012 (sobota) na stawach w Osieczanach zostaną rozegrane młodzieżowe zawody spławikowe zaliczane do Grand Prix Okręgu PZW Kraków w kategoriach U14 oraz U18.

  Zapraszamy wszystkich chętnych

  13.00 - zbiórka i losowanie

  14.30 - rozpoczęcie zawodów

  17.30 - zakończenie zawodów

  18.00 - podsumowanie, wręczenie dyplomów i pamiątkowych pucharów

   

  W związku z zawodami pierwszy i drugi staw będą zamknięte dla wędkowania od godziny 12.00 do zakończenia zawodów. W razie niewielkiej ilości zawodników jeden ze stawów zostanie otwarty.

 • Uwaga Wędkarze!!!

  Informujemy, że decyzją Zarządu Koła PZW Myślenice wszelkie poprawki (wymazywanie, wykreślanie, przekreślanie, poprawianie dat itp.) w rejestrze połowu ryb na Stawach w Osieczanach będą skutkowały zatrzymaniem uprawnienia do połowu ryb na dany rok.

 • Grand Prix i Harmonogramy

  Zostały dodane klasyfikacje GP Koła z lat 2005 - 2012 oraz harmonogramy zawodów na rok 2012

facebook_page_plugin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information