Odwiedza nas 249 gości oraz 0 użytkowników.

XI Puchar Sanu

W dniach 04-06.05.2018r. Odbyły się drugie z cyklu Grad Prix Pucharu Polski – XI Muchowy Puchar Sanu. Tradycyjnie rozegrane wg zasad RAPR i ZOSW, zaliczanymi do punktacji rybami były wszystkie gatunki pstrąga od 25,0 cm, na Sanie oraz wszystkie gatunki ryb, nie będące w okresie ochronnym od 20 cm, na zbiorniku Myczowce. Bazą zawodów był D.W. „BIESZCZADY” w Myczkowcach. Do zmagań przystąpiło 119 seniorów i 17 juniorów. Sektory zostały przygotowane na rzece San: „J”od wylotu z elektrowni              w miejscowości Zwierzyń do końca  II wyspy w Zwierzyniu, „A” - do końca  II wyspy w Zwierzyniu do ujścia potoku Hoczewka w m. Hoczew , „B” od ujścia potoku Hoczewka w m. Hoczew do oczyszczalni ścieków w Lesku, „C” - zbiornik Myczkowce. Podobnie jak wszystkie zawody z cyklu G.P., składały się       z trzech, trzygodzinnych tur,  dwie rozegrano w sobotę 05.05 i jedną w niedzielę 06.05. Losowanie sektorów i stanowisk dla zawodników odbyło się podczas otwarcia w piątek 04.05. Myśleniccy muszkarze wystąpili   w składzie: Łukasz Ostafin, Marcin Słomka, Mariusz Szlachetka, jako drużyna oraz Grzegorz Skurzyński, występujący w drużynie WKS Kraków Nowa Huta – Myślenice i Aneta Nalepa startująca w kategorii junior.

  Łukasz łowił kolejno w sektorach  „A”, „B” i „C”, Mariusz i Grzesiek „B”, „C”, „A” a Marcin „C”, „A” i „B”. Warunki podczas trwania zmagań przedstawiały się następująco: temperatura w granicach 20-25ºC, pełne słońce, woda lodowata o średnim stanie z wachnięciami, wiatr raczej umiarkowany, momentami porywisty. Po przeprowadzonym przez naszych zawodników treningu tydzień wcześniej, rzeka niosła 50 m3/min lodowatej wody, na szczęście podczas zawodów, przepływ zmniejszono do ok. 20 m3/min.  Takie warunki oraz doświadczenia z treningu nie wróżyły nic dobrego, należało się spodziewać naprawdę trudnych i wymagających zawodów. W sobotę o 9:00 rozpoczęły się zmagania, po 3 godzinach, pierwsze wyniki - Marcin w sektorze „C” z 1 rybą zajął 25 miejsce w sektorze, Łukasz w sektorze „A”, zakończył turę z 3 rybami, zajmując 7 miejsce, Mariusz sektor „B”, łowiąc 1 rybę zajął 11 miejsce, Grzesiek nie złowił ryby w sektorze „B” i zajął 40 miejsce, Aneta również nie złowiła ryby , co dało jej 17 miejsce w sektorze „J”. Podczas 4 godzinnej przerwy między turami, jak zwykle wymieniono się spostrzeżeniami i doświadczeniami. Poszło nie źle, ale to dopiero 1 tura,   a przecież przed Teamem z Myślenic jeszcze 2, bardzo trudne tury. Z wielka motywacją nasi podeszli do łowienia.  Sędziowie sektorowi o 16:00 rozpoczęli drugą turę i kolejne 3 godziny łowienia. Marcin sektor „A” nie złowił ryby i 40 miejsce w sektorze, Łukasz w sektorze „B” też n ie złowił ryby i 40 miejsce, Mariusz w sektorze „C” wygrał sektor z 6 rybami, Grzesiek także w sektorze „C” - 2 ryby i 19 miejsce, Aneta sektor „J” z 1 rybą na 8 miejscu. Pierwszy dzień zakończony na 11 miejscu drużynowo. Indywidualnie: Mariusz – 7m., Łukasz – 45 m., Grzesiek 71m.,  Marcin 83 m., Aneta 11 m. Do rozegrania pozostała jeszcze jedna, bodaj najważniejsza – III tura. Po analizie stanowisk wiadomym już było, że wszyscy nasi nie będą mieli łatwo, w szczególności na rzece.  Ilości zer na poszczególnych stanowiskach, na których będą łowić, nie zachęcała do łowienia. Krótko ujmując, szanse na złowienie choćby 1 ryby w stanowisku, gdzie przez 2 tury nie było miarowego okazu, była znikoma. Na szczęście nie wpłynęło to deprymująco na naszych muszkarzy, pełni werwy przystąpili do ostatniej tury.  Sędziowie rozpoczęli o 9:00, w niedzielę ostatnią odsłonę zmagań, a rezultaty po turze okazały się następujące:  Łukasz w sektorze „C” – 3 ryby i 9 miejsce, Mariusz, sektor „A” - 3 ryby i 2 sektorowa, Grzesiek nie złowił ryby w „A” i 40 miejsce, Marcin podzielił los Grześka, i w sektorze  „B” - 40 miejsce, Aneta 2 ryby w sektorze „J” i 4 miejsce. Po podliczeniu wyników całości, w klasyfikacji indywidualnej  zwycięstwo zapewnił sobie Mariusz Szlachetka (WKS Kraków s. Myślenice), przed Wiesławem Borowcem (Okręg PZW Krosno III) i Markiem Kowalskim (WKS Dunajec I s. Mszanka), na 29m. Łukasz Ostafin, 85 m. Grzegorz Skurzyński, 97m. Marcin Słomka. Wśród Juniorów wygrał Mikołaj Buoso (Okręg PZW Nowy Sącz), przed Szymonem Koniecznym (Okręg PZW Krosno) i Patrykiem Rycykiem (Okręg PZW Krosno) , Aneta Nalepa (PZW Myślenice) zakończyła na 9 miejscu. Drużynowo wśród seniorów wygrał zespół GKWS NEPTUN Gdańsk (J. Dyduch, D. Ordzowiały, M. Greszta), przed TRAPEREM Rymanów (B. Rapiej, M. Fejkiel. G. Konieczny) i WKS KROSNO I (Piotr Konieczny, Marek Walczyk, Maciej Korzeniewski).  Nagrody za najdłuższe ryby zawodów powędrowały, wśród juniorów dla Anety Nalepy (PZW Myślenice), za złowienie troci o długości 59 cm, a wśród seniorów dla Mariusza Szlachetki (WKS Kraków s. Myślenice), za złowienie szczupaka o długości 67 cm. Można więc powiedzieć, że drugi występ naszych muszkarzy w cyklu G.P.P.P. wypadł już zdecydowanie lepiej, niż ten pierwszy na Wiśle. Oby szczęście nie opuszczało już naszych zawodników, życzymy im: „połamania kija”. Zdjęcia z zawodów dostępne są w zakładce "galeria".

facebook_page_plugin

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information